Soru Cevap

 O. T. Kayseri

Hocam öncelikle yeni açtığınız klinik hayırlı olsun. Benim problemim sağ ve sol omuzumda bulunan jilet izleri. Uzun zamandır araştırmasını yapıyorum ama toplumda itici bir tavırla karşılaşıyorum. Bu güne kadar faydası olacak birine rastlamadım. Nevşehir uzman dermatolog Kemal YAVUZER hocam sizi önerdi. Bu hususta ne yapmam gerekir. Bilginiz ile aydınlatırsanız sevinirim. Kesin geçici bir tedavisi var mı askeri sınavlarım var bunun için yardımcı olursanız sevinirim.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Oğuzhan Bey teşekkür ederim. Jilet izleri için uygulanacak en iyi tedavi fraksiyonel lazer tedavisidir. Ancak üzülerek belirtmeliyim ki Jilet izlerinden hiçbir zaman tamamen kurtulmanız mümkün değildir. Askeri sınavlar için maalesef yapılan tedaviler yeterli olmayabilir. %30-40 oranında bir azalma o da bir bir buçuk yıl gibi bir sürede mümkün. Askeri sınavlarının tarihine göre tedaviye başlayıp başlamama kararı almak gerekir. Çok geçmiş olsun. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 M. K. Kayseri

Jilet izlerim var derin değil hafif çok belli olmuyor ama rahatsız oluyorum tedavi olacağım kesin, biraz araştıma yaptım bilgi almak istiyorum ama kesin tedavi olacağım.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Mehmet Bey, geçmiş olsun. Jilet izleri için uygulanacak en iyi tedavi yöntemi fraksiyonel lazer tedavisidir. Ancak üzülerek belirteyim ki jilet izlerinden hiçbir zaman tamamen kurtulmanız mümkün değildir. Fraksiyonel lazer tedavisi ile %30-40 civarında görüntüde azalma olmaktadır. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 B. S. Kayseri

Merhaba Sema Hanım, daha önce saç diplerinde kaşıntı yara ve pul pul dökülme şikayetiyle gelmiştim şampuan ve losyon vermiştiniz şikayetlerim geçti bunlar bittikten bisüre sonra tekrarlıyor tamamen tedavisi mümkünmü şampuanı devamlı kullanmammı gerekiyor bir zararı olurmu

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Betül Hanım Şampuanı iyileştiğiniz dönemlerde haftada bir iki kullanırsanız idame ettirmiş olursunuz. Ancak bu tip hastalıklar kroniktir. Zaman zaman tekrar kullanmanız gerekmektedir. Hastalık alevlendiğinde losyonu 2 haftayı geçmemek kaydı ile tekrar kullanabilirsiniz. Kontrol edemediğiniz durumlarda tekrar muayeneye gelmeniz gerekir. Geçmiş Olsun. Sağlık ve sevgi ile kalın.

 S. D. Kayseri

Sayın hocam, 15 yaşında kızımın göz çevresinde çok minik minik yağ bezeleri var, bunların tedavisi krem, peeling gibi şeylerle olurmu, çay ağacı yağının geçirdiği söyleniyor, siz ne dersiniz, nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz, teşekkürler

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Selda Hanım öncelikle merhabalar. Kızınıza geçmiş olsun. Bazen peeling etkisi olan ilaçlarla bile geçebilir. Bazen mutlaka temizlenmesi gerekir. Uygun olanı bir dermatoloğun muayene etmesidir. Çay ağacı yağının bunlar üzerinde etkisi yok. Salisilik asit içeren temizleyiciler ve kremler hem oluşumunu engeller hem var olanı azaltır.

 E. U. Kayseri

İyi günler. Ben saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Aşırı açıldı saç derim. Prp uygulaması yapıyormusunuz. Veya ne gibi tedaviler uyguluyorsunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Emine Hanım, öncelikle geçmiş olsun. Saç dökülmelerinde ilk basamak iyi bir anemnez, iyi bir muayene ve bunun sonucu gerekirse tetkiktir. Ondan sonra kişiye özel tedavi protokolleri hazırlanır. Sorduğunuz için söylüyorum PRP uygulaması yapıyoruz.. Ancak belirttiğim gibi dökülmenizin sebeplerini araştırdıktan sonra tedaviyi planlıyoruz. Sağlık ve sevgiyle kalın. 

 S. D. Kayseri

Merhaba sema hanım.lazerle vajina gençleştirme işlemi yapıyor musunuz?seans ücreti ne kadar?

Dr. Sema Karaoğlu: Merhabalar Sevgi Hanım, yapıyorum, 750tl seans ücreti. Ayda 1 uygulama yaparak, 3 uygulama genellikle yeterli oluyor. Ancak hastanın isteğine göre devam edilebilir. 

 L. G. Kayseri

Merhaba Sema hocam benim sorunum karın ve göğüs bölgemde oluşan çok olmasa da görüntüsü beni rahatsız eden yağ oluşumları. Yıllardır var ve ben Fakulte de dahil bir çok doktora gittim ama bir sıkıntı yaratmaz diyerek bir müdahalede bulunmadılar. Ben görüntüsünden rahatsız olduğumdan özellikle göğsümdeki ni sıktım ama daha beter bir görüntü oluştu ve zaten de çıkmadı. Size gelmeyi düşünüyorum ama sizinde bir tedavi uygulayıp uygulamayacağınızı öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum sevgiler..

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Lale, öncelikle görmem gerekiyor lezyonları. Görüşmelerimiz ücretsiz yapabileceğim bir şey olursa yardımcı olurum tabii. Sevgi ve sağlıklı günler diliyorum.

 A. A. Kayseri

Sema hanım tekrar merhaba kusura bakmayın tekrar yazıyorum ama lütfen beni aydınlatın çünkü çok stres yapıyorum çok korkuyorum aknetrendi bitiriyorum mg kiloma göre kullandım fakat hala sivilcem çıkıyor. Yani bu ilaç bende işe yaramadı mı, sorun ne olabilir ,hiçbir zaman geçmeyecek mi sivilce sorunum? Cevaplarsanız çok sevinirim sizin görüşlerinizi de almak istiyorum teşekkür ederim 😔🙏🏻

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Aslı istersen bir gün gel karşılıklı görüşelim. Son muayeneni de ben yapmış olayım. Bütün merak ettiklerini karşılıklı konuşuruz.  

 A. A. Kayseri

Merhaba aknetrend tedavisi görüyorum 2 gün önce 8. Ayı bitirdim yüzümde elbette bi iyileşme var fakat hala sivilceler çıkmaya devam ediyor kiloma göre mg dozumu tamamladım doktor azaltarak bırakmamı söyledi şu an öyle ilerliyorum fakat hala sivilce çıkması kafamı karıştırıyor stres yapıyorum Sizce normal midir yoksa bir sorun mu var ? Ne yapmalıyım?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Aslıhan, geçmiş olsun. Bu durumda yapman gereken en iyi şey tedavini tamamlayan doktorunla görüşmek. Çünkü durumunu en iyi o biliyor. Zira tedaviyi tamamladığında en azından bu kadar erken dönemde sivilce çıkışı beklemiyoruz. Moralini bozma ve doktoruna ulaş. Sağlık ve sevgiyle kal. 

 K. Ş. Kayseri

Hocam merhaba. Yaklaşık 4 sene önce yüz bölgeme lazer yaptırdım ve sonuç alamadım. Lazeri bıraktıktan sonra aşırı bir sivilce sorunu yaşadım. Ve ilaç kullandım. Mecbur olduğum için 1 sene önce yeniden lazer yaptırmaya başladım ancak çözüm olmadığı için bu kez İğneli lazer yaptırmak istiyorum. Tavsiye eder misiniz ? Ve siz iğneli lazer uyguluyor musunuz?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili KŞ, muhtemelen yanlış endikasyon koyulmuş bir lazer mağdurusun. Geldiğinde hangi epilasyon yönteminin uygun olduğuna karar verip ona göre yol haritamızı belirleriz. Sevgiyle ve Sağlıkla kal. 

 i. y. Kayseri

Sema Hocam, 21 yaşındayım yaklaşık 6 yıldır PCOS hastası olduğumu öğrendim. 5 yıldır da testosteron kaynaklı kıllanmadan şikayetçiyim. Önceden ip, cımbız ve ağda ile hallediyordum kalınlaşmaya başladı, artık bu acıya ve verdiği negatif enerjiye dayanamıyorum. Lazer epilasyon mağduları görüyorum internette, iğneli epilasyon öneriyorlar çoğunlukla ve %100 çözüm olduğunu söylüyorlar. Paramı ve zamanımı boşa çarçur etmek istemiyorum. Siz nasıl bir yol izliyorsunuz merak ediyorum ona göre kliniğinize gelmek istiyorum. NOT: son 1 yıldır düzenli adet görüyorum.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili İrem, öncelikle geçmiş olsun. Sevgili yavrum, epilasyon yöntemi hastalığın adına göre değil kılın rengine göre belirlenir. Yani PCOS hastasına lazer epilasyon da yapılabilir, iğneli epilasyon da. Eğer kıllar koyu renkli ise melanin pigment içeriği iyidir ve lazere iyi cevap verir. Ancak kılların rengi açıksa aracı hücre olan melanin az olduğundan lazer burada iyi seçim olmayacaktır dolayısıyla doğru seçim iğneli epilasyondur. Bazen ince ve siyah renkliler bir arada olur işte bu durumda lazer kullanıp kullanmama kararı çok önemlidir. Çünkü yanlış bir kararda tüyler artış gösterecektir. Bu konuda deneyimli insanların kararları çok önemlidir. Ne zaman istersen gel, bakalım. Biz hem iğneli hem lazer epilasyon uygulamaları yapıyoruz. Sağlık ve sevgiyle kal.

 F. K. Kayseri

Merhaba! Hocam 5-6yıl önce yüzüme lazer işlemi uygulandı favori kısmı için daha yapılan yanlış işlemler ayva tüylerinin artmasına renginin koyulaşmasana sebep oldu şimdi 5-6haftalıj gebeyim gebelik süresince lazer işlemi uygulanır mı ?bu tüylerden kurtulmam mümkün mü?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Fatma, her kıl lazer epilasyon için uygun olmayabilir. endikasyonu doğru koymak lazım. Gebelikte aslında lazer epilasyon zararlı olmamakla beraber, ben hastalarımla herhangi bir oluşabilecek başka sebeple de olsa bir sıkıntı durumunda polemiğe girmemek için lazer epilasyon yapmıyorum. Senin kıllarını görmek, önce lazere uygun mu değil mi ona karar vermek sonra da gebelik durumuna uygun tedavi alternatifini yaratmak gerek. Kayseri'deysen gel bakalım bir gün. Sevgiyle kal canım, sağlıkla yavrunu kucağına al.

 S. Ç. Sivas

Hocam merhaba, ben cildime uygun güneş kremi pek bulamıyorum. Sürünce cildim iki üç saat sonra tepki veriyor. Yüzümde kızarma, ateşlenme ve sağ alt gözümün altındaki kemik hem ağrıyor hem de o kısım şişiyor. Bir cildiyeciye gittiğimde o ürünü getir burda test yapalım dedi. Ancak ben o ürünleri tepki verdikleri için iade ettiğimden test yaptıramadım. Vücudumun herhangi bir şeye alerjisi yok. Cildimde tepki oluşturan güneş kremleri : dermoskin, bioderma, babe Sun care güneş kremi cildimde tepki oluşturmuyor. Fakat sürünce yüzde kalıntı şeklinde kalıyor. Hocam o ürünler olmadan cildimin neye tepki verdiğini öğrenme şansım yok mu? Hangi ürünün güneş kremini tavsiye edersiniz?

Dr. Sema Karaoğlu: Canım geçmiş olsun. Tüm hastalar gibi sende sihirli bir allerji testi arıyorsun. Bir test yapılsın neye allerjin var söylesin bize. Ama maalesf öyle bir test yok. Yapılan testler de belli antijenler var ama bunlar toplumda ensık allerji yapan maddeler tabi o testler yapılabili. Yama testi diyoruz , o tstte bişey çıkarsa ne ala ama çıkmazsa bu senin allerjin olmadığı anlamına gelmez. Belki sana allerji yapan madde o test içeriğinde yoktur. Dolayısı ile dermatoloğunun önerisi ile hareket et. Sıkıntılarını ona anlat mutlaka bir yol bulacaktır. Sevgiyle kal

 ö. p. ankara

hocam merhaba, ben hem yüzümdeki tüyler için lazer düşünüyorum. hem de yüzümde küçük benler var aldırmak istediğim. 4 ay önce roaccutane tedavim bitti. ne zaman başlamam uygun olur ve iki işlemi aynı anda yaptırabilir miyim? sevgiler.

Dr. Sema Karaoğlu: Geçmiş olsun, sevgili Özge. 6. Ayda gönül rahatlığı ile başlayabilirsin, ikisini aynı anda yaptırabilirsin canım. Sağlıkla kalın Dr Sema Karaoğlu

 z. d. sivas

iyi aksamlar yüz temizliği için size gelmek istiyorum hocam.hastane dışında nasıl gelebilirim?yüzümdeki beyaz inciler baya çoğaldı onların temizlenmesini istiyorum.fiyatı ne olur?şimdiden çok tesekkur ederim

Dr. Sema Karaoğlu: Zeliha hanım merhaba, Bu işlemi lazerle yapıyorum. Ama yine de görmeden bişey diyemem , belki de sadece cilt bakımı ile giderilebilecek birşeydir. Fiat bilgisini o nedenle görmeden veremem. Sağlıkla kalın Dr Sema Karaoğlu

 n. g. kayseri

hocam cildime beyazlatıcı bir bakım. yaptırmak istiyorum siz hangi bakımları uygulamaktasınız lazer(düşünmüyorum) hariç ama karar veremedim eğer fikir verirseniz karar verip hastanız olmak istiyorum saygılarımla

Dr. Sema Karaoğlu: Narin Hanım merhaba, Sitedeki bir sorun yüzünden mailiniz daha yeni ulaştı. Bir gün randevu alıp gelin bakayım, nedir sorununuz, nasıl yardımcı olabiliriz bakalım. Sevgi ve sağlıkla kalın Dr Sema Karaoğlu

 n. g. kayseri

hocam cildime beyazlatıcı bir bakım. yaptırmak istiyorum siz hangi bakımları uygulamaktasınız lazer(düşünmüyorum) hariç ama karar veremedim eğer fikir verirseniz karar verip hastanız olmak istiyorum saygılarımla

Dr. Sema Karaoğlu: Narin hanım merhaba, O kadar çok uygulama varki görmedemn birşey söyleyemem. Kimyasal peeling, mezoterapi, dermapen ilk önerilecek olabilenler tabii ama görmediğim için bunları öneri olarak almayın lütfen. Bir gün muayeneye gelirseniz değerlendiririm,sevgi ve sağlıkla kalın

 n. g. kayseri

hocam cildime beyazlatıcı bir bakım. yaptırmak istiyorum siz hangi bakımları uygulamaktasınız lazer(düşünmüyorum) hariç ama karar veremedim eğer fikir verirseniz karar verip hastanız olmak istiyorum saygılarımla

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Narin, Tabi görmeden biley söylemek doğru değil ama, lazer düşünmüyorsan Cildinin durumuna göre kimyasal peeling veya dermapen veya mezoterapi düşünülebilir Sevgiler canım

 ö. d. ankara

hocam merhaba, akne tedavisinde roaccutane kullanırken alınacak toplam doz, kilo.120 ve kilo.150 mg arasında olması gerekiyor diye biliyorum. bu aralıkta olması yeterli olur değil mi, tedaviye son verilmesi için? yoksa kilo başı 150 mg'ı tamamlamak daha iyi mi sonuç verir? teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Özge total kümülatif doz kilox120 mg Sevgiler

 d. d. ankara

hocam merhaba, 6 aydır roaccutane kullanıyorum, 1 hafta ara verdim tahlil sonucu bir sıkıntı olur mu? teşekkürler, sevgiler.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Deniz, Hiçbir sıkıntı olmaz canım Geçmiş olsun Dr Sema Karaoğlu

 c. ç. Ağrı

merhaba hocam ben ağrıda görev yapıyorum burada lazer epilasyon yaptırdım ilk seans sonrası kılcal damar çatlaması oluştu daha öncede yaptırdım sadece seansı tamamlayamadım atandığım için burada devam ettireyim dedim ama bacaklarımda ve göbek bölgemde kılcal damar çatlaması oluştu epilasyonun damarlara zararı var mı burada gittiğim lazer sonrası oluşması tesadüf mü lazerin etkisinden mi oluştu ne yapmam gerekiyor beni rahatsız etti bu durum

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Canan, Lazer epilasyonun bahsettiğin gibi bir komplikasyonu yok,tesadüf olduğunu düşünüyorum. Ancak mutlaka bir dermatoloğa görün derim.

 O. K. KAYSERİ

Merhabalar Hocam, Yaklaşık iki buçuk yıldır bozuk para büyüklüğü ile başlayıp daha sonra başımın belirli bölgelerine yayılan (alnımın ön üst kısmı,ense kısmı,sol kulak üzerinden enseye doğru uzanan saçkıran hastalığı ile uğraşıyorum. 2 kez doktora gittim ki o zaman bu kadar yayılmamıştı başımda buna ilaç yazmaya gerek yok kendi kendine çıkar dediler. Sağolsunlar Doktora ve doktorlara olan inancımı kırdılar. Bende daha çok bitkisel tedavilere yöneldim. Bir çok yöntem denedim saçkıran olan bölgeyi tahriş edip sarımsak sürdüm,Eczaneden karışım aldım,Bitkisel karışımlar getirdim,sadbe adında bi ilaç sanırım hairparmanın ürünü, hepsi biraz biraz fayda etti fakat biraz seyrek çıktı ve başımdan farklı bölgelere sıçrayarak(Halk arasında Erkek/dişi olarak adlandırılıyor) önce minik minik noktalar zamanla büyük boşluklara dönüştü. Bi çok kişi Oo seninki Dişi saçkıran dedi sıçrar bu dediler. İşte o an anladımki bu hastalığı ancak bir Erkek doktor değil bir Kadın Doktor tedavi edebilir :) İnter

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Orhan, Mailin siteye yazıldığı için benim onu değiştirme şansım yok maalesef. O kadar güzel içten bir mailki,ayıp olacak bişeyde yok zaten. Muayene ücretlerini em N ol bilmiyorum sen öğren sıkıntı olursa elimden gelen desteği veririm merak etme. Bence de şu saçları çıkaralım,sen tıptan ilimden ayrılma, sevgiyle ve sağlıkla kal Dr Sema Karaoğlu

 O. D. KAYSERİ

saygıdeğer hocam Ben pazartesi günü saat 10.30 olması gerekiyor randevu almıştım. Sekreter ile görüşmemin sonunda ücreti sordum ama tamam dedim. Ben öğrenciyim tabiatıyla da tahlil sonuçları vs. bana fazla masraf olacak bu sebeple de randevumun iptalini istiyorum. Sizi yorduğum için kusuruma bakmayın. İyi günler, sağlıcakla kalın. :)

Dr. Sema Karaoğlu: Rica ederim Ne demek, tekrar geçmiş olsun

 O. D. KAYSERİ

Saygı değer hocam: 20 yaşındayım ve Akne problemim var ve size muayene olmak istiyorum. Nasıl ulaşabilir randevu alabilirim yardımcı olursanız çok sevineceğim

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Osman, Çok geçmiş olsun. 05542391424 nolu telefondan muayene randevusu alabilirsin. Sevgiler Dr Sema Karaoğlu

 S. Ç. Sivas

Sema Hanım merhaba. İki hafta önce size bir mesaj atmıştım. Tarafınızdan mesajıma henüz bir cevap gelmedi. Her maile cevap verip vermediğinizi bilmiyorum. Ama bugün, sizin bana geçen sene yazdığınız serum ve kremin yazılı olduğu kağıdı buldum. Kolay gelsin.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Sevgi merhaba, Çok haklısın her maile cevap veriyorum. Sadece yoğunluktan bazen gecikmeler olabiliyor. Sevgilerimle Dr Sema Karaoğlu

 g. m. istanbul

22 yaşındayım. Kronik üritikerlerim var. Lazer epilasyon yaptırıyorum. Acaba onların üstüne yapılsa bir problem teşkil eder mi ?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Gizem Yaptırabilirsin sorun olmaz Sevgiler

 c. a. hatay

hocam merhaba ben yüzüme iğneli epilasyon yaptırmayı düşünüyorum ama zamanında boynumda egzama çıkıyordu bazen sonra geçmişti artık hiç çıkmıyor yaptırırsam bu yüzden sıkıntı olurmu

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Can, Ekzemanın iğneli epilasyon yaptırmana engeli yok, yaptırabilirsin, sevgilerimle Dr Sema Karaoğlu

 a. s. ankara

Hocam merhaba birkaç gecedir vücudumu sivrisinekler ısırmış ve bunun sonucunda kaşıyınca kırmızı izler kaldı böyle bir şey daha önce de olmuştu ancak lekeler kaldı bunun da böyle olmasını istemiyorum nasıl geçer bir de eski izler geçebilir mi yaklaşık bir yıl oldu

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Aynur, Kaşıyıp daha fazla koyulaşmasına neden neden olmazsan genellikle aylar içinde kendiliğinden geçer. Eski lekelerinde hala geçmediyse fraksiyonel lazer uygulamaları yapılabilir. Çok geçmiş olsun, sevgilerimle Dr Sema karaoğlu

 K. G. Kayseri

Hocam merhabalar ben tıp fakültesi 4.Sınıf öğrencisiyim. Çok uzun yıllardır sivilce problemi yaşıyorum. Artık 4.kez roaccutane kullanıyorum fakat ilacı her bıraktığımda yüzüm çok daha kötü hale geldi. 2 buçuk aydır kullanıyorum ilacı ve şu anda sivilceler geçti fakat çok çok fazla kızarıklıklar ve iz kaldı yüzümde. Bir de bunların üstüne çocukken sakal çizgimin üstündeki ve şakak çevremdekı ayva tüylerini çok sık aldığım için onlarda artık çok fazla kalınlaşıp siyah kıl haline geldiler. Türk Kadınlar Birliği bursiyeriyim bu arada ve sizi Saygıdeğer Ayşe hanım önerdi. Bu mesajı size muayeneye gelmeden önce bilgilendirmek için ve acaba roaccutane kullanırken iğneli epilasyon yaptırmak cildi çok fazla yorar mı diye merak ettiğim için yazmak istedim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Koray Ne zaman istersen gel sevgili meslekdaşım Dr Sema Karaoğlu

 O. K. kayseri

KOLAY GELSİN SEMA HANIM SİZİN SAMİMİ OLDUĞUNUZA İNANDIĞIM VE GÜLER YÜZLÜ OLUŞUNUZDAN VE DERDİMİZE ÇARE OLACAĞINIZA İNANDIĞIM İÇİN SİZLE YAZIŞMAK İSTEDİM. ANNEMİ AYAĞININ ALTINDA Bİ ÇATLAMA SÖZ KONUSU VE AYAK ALTINA YAYILIYOR ÇEŞİTLİ KREMLER KULLANMASINA RAĞMEN Bİ FAYDASINI GÖREMEDİK YANİ BUNUN NE GİBİ BİR SEBEBİ OLABİLİR ACABA SAYGILAR.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Okan Bu durumun bir kaç sebebi olabilir. Genetik bir durum olabilir, hasta ayak bakımını doğru yapmıyor olabilir ,mantar veya sedef olabilir. Tüm bunlara muayene etmeden karar vermek zor tabii. Bir ara fırsat bulup getirirsen bakarım, doğru bir yaklaşımla tedavi edilebilir bir durum bu. Çok geçmiş olsun Dr Sema Karaoğlu

 A. K. istanbul

sema hanım merhaba internet de en çok tavsiye edilen isimlerdensin benim bir sorunum var bugün sigortanın cildiyecisine gittim bana bir krem verdi. Oksizinc %40 pomat. sorunum gemide çalışıyorum ayakkabılarım üstü demir ve 10 saat çıkaramıyorum en son ayağımın altında beyazlık ve ufak yuvarlak mevcut ve parmak aram yara olmuştu delikler oluştu aynı zamanda kokuda vardı parmak uclarımda beyazlık vardı gemiden indim geçti ama 2 gün sonra gemiye katılacağım 8 ay inmiycem ne yapmam lazım bir tavsiye verebilirseniz sevinirim.resimlerini çektim. Teşekkürler.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Ali Anlattığın durum ayak mantarı gibi. Ayaklarını olabildiğince kuru tutman, akşam işin bitince ayaklarını yıkayıp kurulayıp bir mantar spreyi ile ilaçlaman önemli. Ben hasta görmeden maalesef hiç ilaç önermem,doğru bişey değil. Bence yola çıkmadan tekrar bir dermatoloğa muayene ol uzun süre gemide kalacağını anlat , meslekdaşım mutlaka tedavini verecektir. Sevgilerimle Dr Sema Karaoğlu

 m. d. kayseri

kolumda 20-25 adet bıçakla yapılmış yara izleri var tedavisi mümkünmüdür acaba mümkünse nasıl bir yol izlenir bilgi verebilirseniz hocam sevinirim

Dr. Sema Karaoğlu: Mustafa Bey merhaba, Falçata izleri kısman tedavi edilebiliyor ama maalesef tamamen geçmesi mümkün değil. Görmemi isterseniz 05542391424 nolu telefondan randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsu n Dr Sema Karaoğlu

 O. K. Kayseri/ Beştepeler

Iyi gunler, Saç mezoterapi ve PRP uygulamasi ücretleri ne kadar oluyor ve kaç seyans tavsiye edersiniz ? Hangi sürelerde yapmam önerilir ? Saygilar. Orhan

Dr. Sema Karaoğlu: Kubilay bey merhaba Saç mezoterapisini 10 seans yapıyoruz, prp yi 3-5 arası değişiyor. Fiat bilgisi için karşılıklı görüşme gerekli. Gögörüşme randevuları ücretsiz 0 554 239 14 24 nolu telefondan randevu alabilirsiniz Dr Sema karaoğlu

 b. d. şanlıurfa

Eşimin göz kapaklarında ve kirpiklerinde vitiligo var kalıcı makyaj yapmak mümkün mü

Dr. Sema Karaoğlu: Burhan Bey merhaba, Kirpiklere kirpik boyası yapılabilir. Ama kirpiklerde dökülüp yenileri çıktığında renkleri beyaz olabilir tabii. Deriye kalıcı makyaj yapılablir ancak hastalar , kalıcı makyaj yapılınca sanki aynı deri rengi olacakmış gibi bir algı içinde oluyorlarlar. Burhan Bey maalesef boyanınca da farklı bir şekilde farkediliyor. Onun yerine çok güzel kamuflaj ürünleri var onu kullanabilir ( viticolor gel) Sağlıkla kalın Dr Sema Karaoğlu

 b. ö. ankara

Hocam peki v-beam ile normal pulse dye arasında -geçici morarmalar dışında- ne gibi farklar var? Bu konu hakkında bilginiz var mı?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Birkan, Pulse dye kullanmadığım için sana kendi tecrübelerimi aktaramayacağım. Dolayısıyla bir kullanıcıdan bu bilgileri alman daha doğru Sevgiler Mle Dr Sema Karaoğlu

 ş. ö. kayseri

iyi akşamlar Sema hanım. Ben saç dökülmesi sorunu yaşıyorum saçlarım çok ama çok azaldı ama kelleşme gibi bir durum yok çok seyreldi. test yaptırdım hormon seviyom oldukçadüzgün çıktı. Doktor bana Diana ilacını verdi ama ne kadar etkisi olur ne kadar sürede etki eder emin değilim dedi. benim durumumun daha çok genetikle iligili olabileceğini söyledi. ben daha 27 yaşındayım ailemin kadınlarının da saçları az ama onların saçları hep 40'lı yaşlardan itibaren azalmış. ben internetten araştırırken genetik saç dökülmesi için bir dermatolog tarafınfan bir sayfada "sawpoo şampuan, xpecia tablet, hairforte sprey" tavsiye ediliyordu. reklam mı yapılıyor gerçek bir dermatolog mu emin olamadım. güvendiğim bir doktor olarak size sormak istedim. bunları kullansam bana yararı olur mu yada bana başka tavsiyeniz var mı? ü

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Şeyma Saç dökülmen sanırım erkek tipi genetik dökülme. Kayseri de gittiğin meslekdaşlarım mutlaka bilgilendirmişlerdir ben onların üzerine ne söyleyeyim. Görme şamsım olyrsa bilgilendirir M, sana ilave önerim PRP olur. İlgini çekerse görüşürüz,sevgiler Dr Sema Karaoğlu

 H. A. Kayseri

Sema hocam merhaba. kayseri de yaşıyorum ve memorial hastanesinde olduğunuzu biliyorum.En kısa sürede yanınıza geleceğim. Benim sorum sağ yanağımda bıyık ve sakalın birleştiği yerde bozuk para büyüklüğünde beyazlama oluştu. Bunun tıptaki adı vitiligo sanırım.Buradaki sakallarım ve bıyıkları beyazlamaya başladı. Ayrıca kaş ve kirpiklerimde de beyazlama oluştu hocam. Bi doktora gittim stres ve üzüntüden olmuş dedi. Cildi eski rengine dönüştürmek için elidel krem verdi ama faydasını görmedim. Bu yeni başlayan hastalığın tedavisi var mıdır hocam:(sizden randevu alacaktım ama yıllık izinde olduğunuzu öğrendim.İnşallah döner dönmez yanınıza geleceğim. Allaha emanet hocam..

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Arslan, Öncelikle çok geçmiş olsun. Vitiligo genetik bir hastalık ,tedavi ile birlikte bilmen gerekenler var elbet. Değerli meslekdaşım tedavini vermiş aslında, elidel kremi kullanabilirsin. Ancak sanırım senin biraz daha bilgiye ihtiyacın var. Ben cumartesi dönüyorum, en kısa zamanda görüşebiliriz. Sağlıkla kalınız Dr Sema Karaoğlu

 V. B. İstanbul

Sema Hanım merhaba.Ben genital bölgeye (anal bölge dahil) Alex. lazer epilasyon yaptırdım.Kalan ince tüyler için değişik bir lazer yapyırdım.Yapan kişi anal bölgeyi dışa doğru jilet yaptıktan sonra lazeri uyguladı.kalçamda olmayan yerlerden de kıl çıktı.Sonra bunları ilk gittiğim yer bitirdi.kalanları da iğneli yaptırdım.şimdi anal bölgeden hiç kıl çıkmıyor.Ama terlersem belli oluyor.kıl olmadığı için.İlerde kıl çıkar mı.Birazcık da olsun istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalışmalar dilerim.

Dr. Sema Karaoğlu: Vildan hanım merhaba, Aslında sorununuzu anlayamadım. Kıl olmadığı için terlemenin belli olduğundan mı şikayet ediyorsunuz? Ahal bölgede kıllar bittikten sonra tekrarlamaz zaten epilasyonda da istenen ve hedeflenen budur. Ama sanırım sizin için bu olumsuz bir cevap olacak, Sevgiyle kalın Dr Sema Karaoğlu

 B. G. Isparta

Merhabalar.Ben vücuttaki beyaz çatlakları geçirmek için lazer yönteminin etkili olduğunu duymuştum.Geçme ihtimali yüksek midir?Seans ve fiyat hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Beyza hanım, Bu tarz sorulara hasta ve lezyon görülmeden cevap vermek çok zordur. Çünkü klinik cevap ve ücret hastadan hastaya, değişir. Bir de şehirler arası farklar var tabii. O nedenle ideali Gideceğiniz dr la karşılıklı görüşmenizdir. Sevgiyle kalın Dr Sema Karsoğlu

 b. ö. ankara

hocam merhaba. yüzüm doktor tavsiyesiyle isotrexin kullanmam nedeniyle öncesine oranla aşırı kızarıklıklar var sadece 2 hafta kullanmama rağmen. doktorum ancak bunun lazerle tedavi edilebileceğini söyledi. araştırdığımda pulsed dye lazerin en iyi seçenek olduğunu gördüm. Ankarada pulse dye lazer olan 1-2 hastane buldum ama v-beam olup olmadığını bilmiyorum. en iyi sonuç almak istiyorum onun için v-beam lazer olan ankarada hastane var mı bilginiz dahilinde?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Birkan, Emin ol o konuda bir bilgim tok ama sen hastaneleri arayıp öğrenebilirsin,cihazın olup olmadığını. Şimdiden geçmiş olsun sevgiler. Dr Sema Karaoğlu

 e. i. hatay

merhaba sema hanım benim göz altlırımda damarsal olduğunu düşündüğüm morluklar var deriyi gerince altında damarlar görünüyor. Aceba bunun için yapabileceğiniz tedavi nedir ve ortalama olarak ne kadar sürür. Cevabınız için şimdiden teşekürler

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Emrah Bey, Gö kapağınızdaki damarlar için Nd Yag laser yapabilirim.1-3 seansta geçer. Bana bir resim yollarmısınız 05066106512 tel numaram.ama ne sorduğunuzuda yazın lütfen. Şimdiden geçmiş olsun Sağlıkla kalın Dr Sema Karaoğlu

 e. a. kırşehir

iyi günler sema hanım Dermapen uygulaması yapıyormusunuz , yapıyorsanız fiyat ve kaç seansdan oluştuğunu öğrenebilirmiyim ? iyi günler

Dr. Sema Karaoğlu: Esra hanım merhaba, Dermapen uygulaması yapıyorum elbette ancak hasta görmeden fiat veremem. Takdir edersiniz ki 1 cm lik bir lezyonla tüm yüz fiatı aynı olmaz. O nedenle onu ancak görünce söyleyebilirim. Görüşmeler ücretsiz. Randevu alıp bir ara gelebilirseniz bakarım. Sevgiyle kalın Randevu tel 05542391424 Dr Sema Karaoğlu

 i. d. kayseri

Merhaba; Yüzümde ergenlik döneminden kalma çok sayıda akne izi var ve bunlar için bir çözüm arıyorum. Fraksiyonel lazerle bunların giderilebileceği söyleniyor. Ne yapmalıyım ve ne öneriyorsunuz.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili İsmail, Artık akne izleri kabus değil. Tedavi edilebiliyorlar. Fraksiyonel lazer altın standart ama ilave başka yöntemlerde var,yazın uygulanabilen. Görüşme randevuları ücretsiz 05542391424 nolu tel dan randevu alın, gelin bilgilendireyim. Sağlıkla kalınız Dr Sema Karaoğlu

 e. a. ankara

iyi gunler ankara da yuzdeki kılcal damar lazer tedavesi yapan devlet hastanelerı var mı acaba?simdı den tesekkurler

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Elif'cim Sitemdeki bir sorun yüzünden sorunu yeni gördüm o nedenle geç cevaplıyorum,kusura bakma lütfen. ankara Medikal Parkta Prof Dr Erol Koç arkadşım, ona bir danışın derim Sevgiler Dr Sema Karaoğlu

 E. K. istanbul

Merhaba, benim cildimde ekzama var zaman zaman yüzümde de pul pul dökülmeler oluyor.Demapen yaptırmak istiyorum.Ancak bunu yaptırırken cilde iğneler batırıyorlar ve biraz tahriş oluyor sanırım cild.Bu durumda egzema ve sedef hastaları yaptırabilir mi? Yüz çünkü kafama takıldı artmasına sebep olur mu ?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Esra'cım İstersen bir randevu al gel ben bakıp değerlendireyim. Yapılabilirmi veya yapılamaz mı diye. Randevular 05542391424 nolu tel dan . Görüşmeler ücretsiz Sevgiyle kal Dr Sema Karaoğlu

 H. Y. BARTIN

Merhaba doktor hanım.Ben iltihaplı sivilce durumu yaşıyordum.Bununla ilgili olarak doktor kontrolünde zoretenin ilacı kullandım sivilce problemim geçti ara ara çok sıkıntılı olmayan sivilcelerim oluyor mu..Tedavi biteli 10 ay oldu.Doktorumun bana kullanmam gerektiğini söylediği Effacların temizleyici jel kullanıyorum ve nemlendirici özelliği olan SOLENTE güneş kremini kullanıyorum.Jeli ve güneş kremini hergün düzenli aksatmadan kullanıyorum. Tedavi bittiğinde de doktor bana herhangi birşey yani maske, tonik kullanmama gerek olmadığını kullanmamamı söyledi.Bende kullanmadım.Ancak ben sabah jel ile yüzümü yıkayıp kuruladığımda yüzüm tahrişli yıpranık ve gözeneklerim çok kötü görünüyor.Solante kremini sürdüğümde bu durum geçici olarak geçiyor. Solanteyi sürmediğim zaman yıpranıp gözeneklerim çok berbat kötü görüyor ancak Solantede yağlı gibi geliyor bana ondan dolayı gözeneklerim açıldımı acaba diyorum ama bilemedim.Benim gözeneklerim çok genişledi ve sanki her gün de büyüyor Solante gün

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Hacer, Yüzünü Effaclar ile yıkadıktan sonra gül suyu ile sil, gözeneklerin zamanla daha iyi bir hal alacak. Ardından biodermanın pore minimizer kremini kullan. Hem nemlendirici hem gözenek daraltıcı etkisi var. Bu arada mesajına geç cevap verdiğim iç N de beni bağışl olur mu? Site de problem vardı da ondan. Sevgiyle kal Dr Sema Karaoğlu

 s. e. londra

merhaba, emziren kadinlar dermaroller yaptirabilirler mi?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Seda hanım merhaba, Sitemdeki bir sorun yüzünden sorunuz bana yeni ulaştı. Cevap vermekte çok geç kaldığımı biliyorum ancak dikkate almadığımı düşünmenizi istemem. Emziren anneler dermaroller yaptırabilir . YavrunuU sağlıkla büyütün,sevgiyle kalın Dr Sema Karaoğlu

 e. c. kayseri

Syın hocam merabalar.Benim problemim yüz kızarması.Sürekli olmamakla birlikte kalorifer peteğine yaklaştığımda sakal traşı oldugumda duş aldığımda normal oturdugum yerde hiçbi sebep yokken bile yüz boyun ve kulakta ısı artışıyla birlikte kızarma yaşıyorum.Bazende heyacanlandığımda sıkıldığmda telaşlı bir tartışmada da aynı şekilde ısı artışı ve kızarmayı yaşıyorum. Hiçbir şey yokken bile kulak boyun ve yüz kızarması yaşamak, konuşurken güneşte dıardyken bunları yaşamak beni yordu artık.Ets klips yöntemini de okudum nette fakat sizin hekimliğinize inancım tam.Bu konuda yapılcak bişe varmı size muayene olmak istiyorum.Bana yardımcı olabilecekmisiniz kesin bi çözüm olacak mı ?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili e, Öncelikle mailinle ilgilenmediğimi sanma lütfen. Sitemdeki bir problem yüzünden mailin elime yeni ulaştı. O nedenle anca geri dönüş yapıyorum. Anlattığın durum emasyonel eritem gibi yan Tamamen psikolojik durumuna bağlı bir kızarma gibi. Yine de farklı bir durum kılcal damarlarda artış vs varmı,o ancak gördüğümde karar verebileceğim bir durum. Arzu edersen birgün randevu al gel bakalım olur mu? Sağlıkla kal Dr Sema Karaoğlu

 G. Ç. kayseri

MERHABA, BEN 23 YAŞINDAYIM. ALT DUDAĞIMIN ORTA KISMINDA 5-6 YIL KADAR ÖNCE KAHVE BİR LEKE OLUŞTU. O ZAMANLAR CİLDİYE DOKTORU GÜNEŞ LEKESİ DEDİ ve BİR GÜNEŞ KREMİ ÖNERDİ SADECE. BAŞKA HERHANGİ BİR TEDAVİ yada TETKİK YAPILMADI. O GÜNDEN BERİ KENDİ İMKANLARIMLA BASİT BİTKİSEL YÖNTEMLERE YÖNELDİM AMA SONUÇ ALAMADIM. ŞİMDİ DE YİNE ALT DUDAĞIMIN İÇ KISMINDA NOKTA ŞEKLİNDE BİR SİYAHLIK OLUŞTU.SİZDEN TEDAVİ YAPILABİR Mİ DURUMUMLA İLGİLİ, KALICI ÇÖZÜM ALABİLİR MİY İM BİLGİ RİCA EDİYORUM. SAYGILAR

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Gülçiçek merhaba, Öncelikle bu kadar geç cevap vermemin sebebi mailinin elime yeni geçmiş olması. Web sitemdeki bir sorundan dolayı oluşan bir sorun yüzünden anca dönüş yapıyorum. Şu ana kadar tekrar muayene oldun mu bilmiyorum ama ben alt dudakta oluşan pigmentasyonlardan çok hoşlanmam mutlaka tekrar değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Arzu edersen daha doğrusu bu arada tekrar muayene olmadıysan birgün muayene randevusu al gel bakayım canım. Sağlık ve sevgiyle kal Dr Sema Karaoğlu

 ö. k. Kayseri

iyi günler benim yüzümde çok fazla tüylenme var ve esmerim iğneli epilasyon işe yarar mi ve kesin çözüme ulaşabilir miyim??