Soru Cevap

 R. Y. Yozgat

Merhabalar. Cildimde kararmalar güneşe bağlı oluşan lekeler var. Çok yöntem denedim ama olmadı. Fraklazer önerildi bilgi verir misiniz ?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Rukiye Hanım, fraksiyonel lazerle ilgili bilgiyi instagram sayfamızdan okuyabilirsiniz (kullanıcı adı: dr.semakaraoglu). Kayseri'deyseniz, leke hastalarında önce analizlerini yapıp sonra kişiye özel tedavi protokolleri çıkarıyoruz. Kimi hastalardsa fraksiyonel lazer işe yararken kimi hastalarda yaramıyor. geçmiş olsun. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 S. N. Kayseri

Hocam merhaba ben beş aydır acnelyse kullanıyorum bu süreçte sebebini anlayamadığım kıllanma artışım oldu ve sivilcelerim ve lekelerim hala iyileşmedi acnelyse kullanmaya devam ederken iğneli epilasyon tedavisine başlayabilir miyim?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Senanur, acnelyse kullanmak yeterli olmadıysa mutlaka ağızdan da tedavi olmak gerekir. Bu nedenle bir dermatoloğa başvurmanız gerekli. Acnelyse kullanılırken iğneli epilasyon yapılması uygun değildir. Geçmiş olsun. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 S. A. Talas

Merhaba Doktor hanım, 25 yaşındayım ve polikistik over sendromum aşırı tüylenme yapıyor. Bir erkek tüy bitimi var maalesef. Birkaç lazere gittim ama yanık bir ciltten başka birşey elde edemedim. 100% kurtulacağımı beklemiyorum ama en azından 60% gitmesini istiyorum. Pcos ile mümkünmü?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Seher, görürsem yardımcı olabilirim ancak ne yapacağın konusunda gördükten sonra yönlendirebilirim. Doğru yaklaşım ile çözüm üretilebilir. Geçmiş olsun. Sevgi ve sağlıkla kal. 

 B. H. Kayseri

Sema Hanım merhaba, 5 aylık bir süreçte zoretanin kullandım suan cildimde herhangi bir sivilce yok fakat derin izleri var bunun tedavisi nedir?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Büşra, bundan sonraki tedaviniz fraksiyonel lazer tedavisi olacak. Geçmiş olsun. Sevgi ve sağlıkla kalın. 

 B. B. İstanbul

Merhabalar ciltte kuruluk ve kızarık ve bi kaç sivilce şikayeti ile hastaneye gittim. Cildimde parazit olduğu söylendi ve zoretanin kullanmaya başladım. 4 ay bitti rahatsızlandığım için bir süre doktora gidemedim. Gittiğimde 10 günü geçtiği içinde tedavinin başa döndüğünü söyledi. Cildim zaten çok kuru. Bıraktım tedaviyi. Şimdi yüzüm de yine pütür pütür kızarıklar var. Ne yapmam lazım? Zoretanin doğru çözüm mü parazit için? Ya da lazer vb bir çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Başak, parazit için Zoretanin doğru bir tedavi. Ancak şikayetleriniz için detaylı muayene gerekir. Kayseri'deyseniz 05542391424 numaradan bilgi alabilirsiniz. 

 İ. K. Kayseri

Hocam merhabalar polikistik over hastasıyım ve bu tüylenme yapıyor yüzümde de tüylenme oluyordu bende yıllardır ağda yaptım daha sert çıkmaya başladı ama artık ağdayla yapsam da yerleri belli oluyor iğneli epilasyon yaptırmak istiyorum faydasını görebilir miyim tekrar eder mi ?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili İlknur iğneli epilasyon çok uygun, düzgün yapıldığında kesinlikle sonuç alırsınız, tekrar etmez. Eğer Kayseri'deyseniz 05056473225'ten Funda Söyler'e ulaşabilirsiniz.

 N. Ş. Kayseri

Fraksiyonel lazer seans ücreti ne kadar

Dr. Sema Karaoğlu: Fiyat bilgisi almak için, 05542391424 numarayı aramanızı rica edeceğim Sevgili Nesibe. 

 N. C. Kayseri

Hocam merhabalar ben 9 aydır roaccutane kullanıyorum ve şu an son aydayım. Dozuna ulaştığım söylendi ancak yüzümde çok büyük bir değişim görmemekle beraber hala aktif sivilce sorunu yaşamaktayım. Yani sorunum bitmedi ve kendimi rahat hissetmiyorum. İlacın büyük bir etkisini görmedim. İlacı 20 30 30 40 40 50 30 40 20 şeklinde kullandım 9 ay boyunca. Yüzüm hala sorunlu ve tedavim bitmiş olsa da tekrarlayacağına çok eminim. Hala sivilce çıkıyor. Tedavi süreci için ne yapabiliriz hocam. Öğrenciyim ve bu sorun masraf konusunda da özgüven konusunda da beni çok etkilemeye başladı.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Ceylan, sana bu konuda uzaktan yardımcı olmam mümkün değil ancak muayenehaneye gelirsen yardımcı olabilirim, Fiyat konusunda da öğrenci olduğunu belirtirsen yardımcı oluruz. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 A. A. Kayseri

Merhaba Sema hanım Ben yaklaşık 2 ay önce aknetrend tedavimi bitirdim onun öncesinde de azaltarak bıraktım yani 1 ay felan haftada bir içtim haftada bir içtiğim sürede saçlarım eski yağlanmasına geri döndü eskiden 2 günde yağlanırdı ve cildim t bölgem çok yağlıydı işte saç yağlanmam hemen geri geldi ve 2 ay olduğu İçin bırakalı yüzümün yağlanması da geri geldi ilacın son aylarında da, şu anda da hala sivilce çıkıyor bende nadirde değil bana sürekli çıkıyor gibi geliyor ama böyle büyük değil küçük kırmızı sivilceler ve burun kenarı ve alnım hep pütürtüler oluyor böyle yüzümün tamamen pürüzsüz olması sadece 3-5 gün sürüyor sonrasında pütürtüler geliyor özellikle alın ve burun kenarı şu an leke için azelderm kullanıyorum yeni başladım yani sormak istediğim bu ilaç bende işe yaramadı mı sivilceden kurtulamadım mı konuştuğum birçok arkadaşımında cildi yağlıyken şu an kupkuru olduğunu söylüyorlar neden bende yağlanma geri döndü ve pütürtü ve sivilceler normal mi ne yapmak gerek? :(( Ve aze

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Aslı, bu soruları seni tedavi eden hekime sorman gerekir aslında. Çünkü aknelerinin tipini ve sebebinin ne olduğunu ben bilemem. Bellki hormonal nedenler vardır. O yüzden de bundan sonra farklı tedaviler kullanman gerekebilir. Sana önerim tekrardan bir dermatoloğa muayene olman yönünde olacak. Geçmiş olsun Aslıcım. Sevgi ve sağlıkla kal.

 M. Y. Kayseri

Hocam çok hafif vitiligo var göz kapağımda sırtımda 1,2 tane küçük bunun tedavisi var mı gelsem ne yapabiliriz şimdiden teşekkürler

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Mehmet, vitiligonun tedavisi mevcut. Haftada 2 gün mikrofototerapi uyguluyorum muyanehanemde, 05542391424 numaradan müsait zamanlar için bilgi alabilirsiniz.

 S. K. Kayseri

Selamlar, 17 yaşımdayım ve yıllardır sivilceler ile uğraşıyorum. Devamlı sivilcelerin çıkması dışında devamlı geçmek bilmeyen lekeler kalıyor. Daha önce gittiğim doktorlar jel vb. ürünler kullanmanı söyledi kullandım fakat etkisini göremedim. Tavsiyelerinizi öğrenmek isterim.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Selinay, öncelikle geçmiş olsun. Bahsettiğin durum maalesef tavsiye ile geçiştirilecek bir durum değil. Hangi şehirden yazdığını bilmiyorum. Ama Kayseri'deysen yardımcı olabilirim. Değilsen mutlaka bir dermatoloğa görünmeni tavsiye edebilirim. İnternet ortamında tedavi aramamanı da öneririm. Sevgi ve sağlıkla kalın. 

 T. S. Kayseri

Hocam kızımda dabaz hastalığı başladı. Nereye götürsek bir çözüm bulamadık. Sizi önerdiler bize yardımcı olabilirmisiniz size gelelim mi. Iliginize şimdiden çok teşekkür ederim

Dr. Sema Karaoğlu: Tamer Bey geçmiş olsun, sanıyorum ki kızınızda kronik ürtiker mevcut. Gelmek isterseniz elbette elimden geleni yaparım. Sağlık ve sevgiyle kalın.

 G. K. Kayseri

Rosacea hastalığı tedavi ile sonlanabilir mi?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Gül, geçmiş olsun rosa hastalığı kronik bir hastalıktır. Tedavi ile geçer ancak bir dönem sonra tekrarlaması muhtemeldir. İyi bir bakımla iyilik süreleri çok uzatılabilir. Sevgiyle kalın.

 F. U. Kayseri

Merhaba.emziren anneyim.ben alımı sonrası verilen narkoz anne sütünü etkilermi?ve fiyat bilgisi rica ederim

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Fatma Hanımcım, narkozun yarılanma ömrü o kadar uzun değil ancak bu soruya ben değil bir kadın doğum uzmanı veya anestezi doktoru daha doğru cevap verecektir. Ben alımında fiyatlar sayısına ve büyüklüğüne göre değiştiğinden dolayı görmem gerekir. Görüşmelerimiz ücretsiz bir gün randevu alıp gelin. Bebeğinizi sağlıcakla büyütmeniz dileği ile.

 H. C. Kayseri

Roaccutane hakkında ne düşünüyorsunuz ? Ürkütücü hikayeler anlatıyorlar

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Hatice, kontrolsüz kullanıldığında, her ilaç ürkütücü olabilir. Roaccutane takipli bir ilaç. Her şey kuralına göre yapıldığında sorun yaşanmıyor. Ben 1996 yılından beri binlerce hastayı bu ilaçla tedavi ettim. Kontrolü elden bırakmadığınızda sorun da olmuyor. Sorun, doktora gitmeden kendi başına ilaç kullanan hastalarda meydana geliyor. Biz doktorculuk oynamayı seven bir toplumuz. Kontroller süresinde bir sorun olursa zaten ilacı kesiyoruz. Dolayısıyla hasta bir zarar görmüyor. Sevgilerimle. 

 i. A. Kayseri

Merhaba,gozalti isik dolgusu yapiyormusunuz?fiyati nedir?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili İlay Hanım, gözaltı ışık dolgusu yapıyorum. Fiyat bilgisi almak için 05542391424 numaradan bilgi alırsanız memnun olurum.  

 B. Ö. Kayseri

21 yaşındayım saçımda gözle görülür şekilde azalma ve dökülme var. Noktasal olarak değil bölgesel olarak üst ön taraf frontal kısımda sadece yanlardan değil ortadan çokça dökülüyor. Muayenenize gelmeyi düşünüyorum bu döküntü hakkında çözüm sağlayabilir miyiz? İlginiz için teşekkürler.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Berkan, erkek tipi saç dökülmesi anlatıyorsunuz, muayeneye geldiğinizde hem konuyla ilgili bilgi verir, hem de tedaviye yönelik seçenekleri sunarım. Çok geçmiş olsun. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 C. E. Kayseri

Yeni kliniğinizde dövme silme işlemi yapıyor musunuz ?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Ceren, evet dövme silme işlemi yapıyorum. İnstagram adresimden bir kaç işlem paylaşımı gerçekleştirdim. Oradan takipte kalabilirsin. (instagram kullanıcı adı: @semakaraoglu.dr) Sevgi ve sağlıkla kal.

 D. A. İzmir

3 ay önce doktorumdan uyuz olduğumu öğrendim. Kwellada losyon ve eczacının yaptığı özel ilacın bir faydasını göremedim. Ellerimde egzamalar oluştu. Sizin önereceğiniz tedavi nedir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Derya Hanımcım, son 3-4 yıldır Türkiye'de bir uyuz salgını var ve maalesef piyasada ki bir çok ilaca da direnç kazandı. Dolayısı ile doktorunuza tekrar gitmenizi tavsiye ederim. Hekiminiz hem uyuz için tedavinizi verecek hem de kaşımaya bağlı egzama tedavinizi verecektir. Görmeden bir tedavi önermem takdir edersiniz ki uygun değil. Doktorunuz sizi yönlendirecektir. Çok geçmiş olsun. Sevgi ve sağlıkla kalın. 

 B. G. 38

Merhaba Sema hanım, Bir kaç yıl önce sizin hastanızdım ve erken yasta saç dökülme problemi ile gelmiştim. Size bir sorum olacaktı. Ben Hollanda’da bir Türk doktoruna saç dökülmesi hakkinda danışmıştım ve bana hormon tedavisini önermişti, fakat bir kaç yan etkilerinin olacağını belirtmişti. Size sorum hormon ilacını kullanmamı tavsiye edermişsiniz? Yaşım (18) da çok genç olduğundan dolayı yanlış bir şey yapmak istemiyorum, ve sizin tavsiyelerinize güveniyorum. Değerli zamanınızı bölüp bana cevap verirseniz çok sevinirim. Allah’a emanet olun. Sevgilerimle, K.B.G

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Batuhan, öncelikle ne ilaç vereceklerini bilmem gerekiyor. Hormon tabi ki başka yan etkileri olacağı için çok tavsiye etmem. Bu yaz gelirsen tekrar uğra mutlaka tekrar değerlendirelim yeni gelişmeler var. Ya da online muayene için randevu alabilirsin. ( online randevu için telefon numarası 05542391424 )

 A. S. Kayseri

İyi gunler Sema hanım. Yüzümde sonradan olma guneş lekesi var guneşe maruz kaldıkça koyulaşıyor normalde de hafif belli oluyor. Çözümü nedir şimdiden teşekkür ederim

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Ali Bey, öncelikle 3 boyutlu bilgisayarlı fotoğraflama ile cildinizin analizlerini yapıyoruz. Cildinize özel uygun tedaviyi ancak bundan sonra belirleyebiliriz. Leke tedavisi oldukça zor bir tedavi olduğu ve altın standartı olmadığı için her lekede muayene sonrası kişiye özel protokoller uygulanmaktadır. Geçmiş olsun. Sevgi ve sağlıkla kalın. 

 S. B. Kayseri

Sema Hocam iyi günler, ben yüzüm için iğneli epilasyon yaptırmak istiyorum. Daha önce hiç yüzüme epilasyon yaptırmadım ama yüz ağda bantlarıyla kendim aldım koyu ve kalın çıkıyor artık tüylerim. İğneli epilasyon bitmesi için kesin çözüm olur mu?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Saniye Hanımcım, tedaviye düzenli devam ettiğinizde istediğiniz sonuca ulaşacaksınız tabii bir de doğru adreste olmanız gerekir. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 i. y. Kayseri

merhabalar , sivilce sorunum var muayne ücreti ne kadar acaba ?

Dr. Sema Karaoğlu: Merhaba İbrahim Muayene ücretimiz 250 TL dir. Randevu numaramız 05542391424 Sevgiler.

 K. Ü. Kayseri

Sema hocam merhaba ben lazerepilasyon yaptirmak istiyorum ve tüylerim çok kalın tam sonuç almak için hangi tür lazer yaptirmaliyim ?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Kader, tüylerinin kalın olması bir dezavantaj değil hele bir de koyu renkli ise kesinlikle avantaj. Hangi tür lazer yaptırma konusuna gelince o kıl renginden çok deri renginle alakalı. Deri rengin çok koyu değil ise Alexandrite, deri rengin koyu ise Nd Yag Lazer tercih edilmelidir. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 r. u. kayseri

saçkıran tedaviniz varmı varsa nasıldır

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Recep Bey, hastayı muayene ettikten sonra medikal tedavi ve intralezyoner steroid enjeksiyonu yapıyorum. Tabii bu genel tedavi yöntemi, her hastaya özel protokoller oluşturuyoruz alopesi tanısını koyduktan sonra. 

 O. K. Kayseri

Merhabalar, yüzüm başlangıç seviye vitiligo hastalığım ve yaklaşık bir yıldır krem tedavisi uygulamaya çalıştım ancak azalma yerine bazı farklı noktalarda yeni lekeler çıktı. Lazer tedavisi dışında daha farklı yöntem önerebilir misiniz?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Okan Bey, mikrofototerapi uygulanabilir. Onun dışında dermatoloğunuz size renklendirici tablet ve topikal kremlerinizi verecektir. Geçmiş olsun Sevgi ve sağlıkla kalın.

 A. S. Kayseri

Sevgili hocam merhaba. Hamilelik boyunca oluşan çatlaklara kesin bir çözüm varmıdır? Bir ay önce sezeryan doğum yaptım catlaklar için nasıl bir yöntem uygulanmali

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Ayşegül Hanım elbette yapılacak bir şeyler var. Fraksiyonel lazer ve prp uyguluyorum. Eskisinden daha iyi bir hale gelebilir ancak maalesef hiçbir zaman tamamen eski haline dönüş olmaz. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 E. U. Kayseri

Merhaba. Ben 21 yaşındayım yüzümde bir kaç tane ben var. Onları aldırmak istiyorum. Et beni değiller. Nasıl bir işlem uyguluyorsunuz? Ücretini öğrenebilirmiyim? Şimdiden teşekkür ederim

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Emine Hanım, önce benlerinize bakıyorum. Dermoskopik olarak değerlendiriyorum. Daha sonra da hangi yöntemle alacağıma karar veriyorum. (Lazer/Cerrahi) Fiyatını karşılıklı görüşme ile karar verebiliriz. Görmeden bir şey söylemek doğru olmaz. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 A. A. Kayseri

Merhaba Hocam, Ben 8 buçuk ay boyunca Aknetrend isimli ilacı sivilce tedavisi için kullandım. Tedavim biteli 1 buçuk yıl oldu. Sivilcelerim geçti ama eskiden sivilcelerimi çok kurcaladığım için yüzümde çukurluklar ve nokta nokta lekeler kaldı. Bu çukur ve lekelerin kalıcı bir tedavisi var mı acaba?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Aybüke, akne skarlarının tedavisi fraksiyonel lazer ile mümkün. Sabırla tedavi etmek gerekir. Kliniğe bir gün uğrarsan fraksiyonel lazer ile aldığımız sonuçları sana göstereyim. Sana uygun protokol ile akne skarlarının büyük bir kısmından kurtulabiliriz. 

 O. T. Kayseri

Hocam öncelikle yeni açtığınız klinik hayırlı olsun. Benim problemim sağ ve sol omuzumda bulunan jilet izleri. Uzun zamandır araştırmasını yapıyorum ama toplumda itici bir tavırla karşılaşıyorum. Bu güne kadar faydası olacak birine rastlamadım. Nevşehir uzman dermatolog Kemal YAVUZER hocam sizi önerdi. Bu hususta ne yapmam gerekir. Bilginiz ile aydınlatırsanız sevinirim. Kesin geçici bir tedavisi var mı askeri sınavlarım var bunun için yardımcı olursanız sevinirim.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Oğuzhan Bey teşekkür ederim. Jilet izleri için uygulanacak en iyi tedavi fraksiyonel lazer tedavisidir. Ancak üzülerek belirtmeliyim ki Jilet izlerinden hiçbir zaman tamamen kurtulmanız mümkün değildir. Askeri sınavlar için maalesef yapılan tedaviler yeterli olmayabilir. %30-40 oranında bir azalma o da bir bir buçuk yıl gibi bir sürede mümkün. Askeri sınavlarının tarihine göre tedaviye başlayıp başlamama kararı almak gerekir. Çok geçmiş olsun. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 M. K. Kayseri

Jilet izlerim var derin değil hafif çok belli olmuyor ama rahatsız oluyorum tedavi olacağım kesin, biraz araştıma yaptım bilgi almak istiyorum ama kesin tedavi olacağım.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Mehmet Bey, geçmiş olsun. Jilet izleri için uygulanacak en iyi tedavi yöntemi fraksiyonel lazer tedavisidir. Ancak üzülerek belirteyim ki jilet izlerinden hiçbir zaman tamamen kurtulmanız mümkün değildir. Fraksiyonel lazer tedavisi ile %30-40 civarında görüntüde azalma olmaktadır. Sevgi ve sağlıkla kalın.

 B. S. Kayseri

Merhaba Sema Hanım, daha önce saç diplerinde kaşıntı yara ve pul pul dökülme şikayetiyle gelmiştim şampuan ve losyon vermiştiniz şikayetlerim geçti bunlar bittikten bisüre sonra tekrarlıyor tamamen tedavisi mümkünmü şampuanı devamlı kullanmammı gerekiyor bir zararı olurmu

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Betül Hanım Şampuanı iyileştiğiniz dönemlerde haftada bir iki kullanırsanız idame ettirmiş olursunuz. Ancak bu tip hastalıklar kroniktir. Zaman zaman tekrar kullanmanız gerekmektedir. Hastalık alevlendiğinde losyonu 2 haftayı geçmemek kaydı ile tekrar kullanabilirsiniz. Kontrol edemediğiniz durumlarda tekrar muayeneye gelmeniz gerekir. Geçmiş Olsun. Sağlık ve sevgi ile kalın.

 S. D. Kayseri

Sayın hocam, 15 yaşında kızımın göz çevresinde çok minik minik yağ bezeleri var, bunların tedavisi krem, peeling gibi şeylerle olurmu, çay ağacı yağının geçirdiği söyleniyor, siz ne dersiniz, nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz, teşekkürler

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Selda Hanım öncelikle merhabalar. Kızınıza geçmiş olsun. Bazen peeling etkisi olan ilaçlarla bile geçebilir. Bazen mutlaka temizlenmesi gerekir. Uygun olanı bir dermatoloğun muayene etmesidir. Çay ağacı yağının bunlar üzerinde etkisi yok. Salisilik asit içeren temizleyiciler ve kremler hem oluşumunu engeller hem var olanı azaltır.

 E. U. Kayseri

İyi günler. Ben saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Aşırı açıldı saç derim. Prp uygulaması yapıyormusunuz. Veya ne gibi tedaviler uyguluyorsunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Emine Hanım, öncelikle geçmiş olsun. Saç dökülmelerinde ilk basamak iyi bir anemnez, iyi bir muayene ve bunun sonucu gerekirse tetkiktir. Ondan sonra kişiye özel tedavi protokolleri hazırlanır. Sorduğunuz için söylüyorum PRP uygulaması yapıyoruz.. Ancak belirttiğim gibi dökülmenizin sebeplerini araştırdıktan sonra tedaviyi planlıyoruz. Sağlık ve sevgiyle kalın. 

 S. D. Kayseri

Merhaba sema hanım.lazerle vajina gençleştirme işlemi yapıyor musunuz?seans ücreti ne kadar?

Dr. Sema Karaoğlu: Merhabalar Sevgi Hanım, yapıyorum, 750tl seans ücreti. Ayda 1 uygulama yaparak, 3 uygulama genellikle yeterli oluyor. Ancak hastanın isteğine göre devam edilebilir. 

 L. G. Kayseri

Merhaba Sema hocam benim sorunum karın ve göğüs bölgemde oluşan çok olmasa da görüntüsü beni rahatsız eden yağ oluşumları. Yıllardır var ve ben Fakulte de dahil bir çok doktora gittim ama bir sıkıntı yaratmaz diyerek bir müdahalede bulunmadılar. Ben görüntüsünden rahatsız olduğumdan özellikle göğsümdeki ni sıktım ama daha beter bir görüntü oluştu ve zaten de çıkmadı. Size gelmeyi düşünüyorum ama sizinde bir tedavi uygulayıp uygulamayacağınızı öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum sevgiler..

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Lale, öncelikle görmem gerekiyor lezyonları. Görüşmelerimiz ücretsiz yapabileceğim bir şey olursa yardımcı olurum tabii. Sevgi ve sağlıklı günler diliyorum.

 A. A. Kayseri

Sema hanım tekrar merhaba kusura bakmayın tekrar yazıyorum ama lütfen beni aydınlatın çünkü çok stres yapıyorum çok korkuyorum aknetrendi bitiriyorum mg kiloma göre kullandım fakat hala sivilcem çıkıyor. Yani bu ilaç bende işe yaramadı mı, sorun ne olabilir ,hiçbir zaman geçmeyecek mi sivilce sorunum? Cevaplarsanız çok sevinirim sizin görüşlerinizi de almak istiyorum teşekkür ederim 😔🙏🏻

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Aslı istersen bir gün gel karşılıklı görüşelim. Son muayeneni de ben yapmış olayım. Bütün merak ettiklerini karşılıklı konuşuruz.  

 A. A. Kayseri

Merhaba aknetrend tedavisi görüyorum 2 gün önce 8. Ayı bitirdim yüzümde elbette bi iyileşme var fakat hala sivilceler çıkmaya devam ediyor kiloma göre mg dozumu tamamladım doktor azaltarak bırakmamı söyledi şu an öyle ilerliyorum fakat hala sivilce çıkması kafamı karıştırıyor stres yapıyorum Sizce normal midir yoksa bir sorun mu var ? Ne yapmalıyım?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Aslıhan, geçmiş olsun. Bu durumda yapman gereken en iyi şey tedavini tamamlayan doktorunla görüşmek. Çünkü durumunu en iyi o biliyor. Zira tedaviyi tamamladığında en azından bu kadar erken dönemde sivilce çıkışı beklemiyoruz. Moralini bozma ve doktoruna ulaş. Sağlık ve sevgiyle kal. 

 K. Ş. Kayseri

Hocam merhaba. Yaklaşık 4 sene önce yüz bölgeme lazer yaptırdım ve sonuç alamadım. Lazeri bıraktıktan sonra aşırı bir sivilce sorunu yaşadım. Ve ilaç kullandım. Mecbur olduğum için 1 sene önce yeniden lazer yaptırmaya başladım ancak çözüm olmadığı için bu kez İğneli lazer yaptırmak istiyorum. Tavsiye eder misiniz ? Ve siz iğneli lazer uyguluyor musunuz?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili KŞ, muhtemelen yanlış endikasyon koyulmuş bir lazer mağdurusun. Geldiğinde hangi epilasyon yönteminin uygun olduğuna karar verip ona göre yol haritamızı belirleriz. Sevgiyle ve Sağlıkla kal. 

 i. y. Kayseri

Sema Hocam, 21 yaşındayım yaklaşık 6 yıldır PCOS hastası olduğumu öğrendim. 5 yıldır da testosteron kaynaklı kıllanmadan şikayetçiyim. Önceden ip, cımbız ve ağda ile hallediyordum kalınlaşmaya başladı, artık bu acıya ve verdiği negatif enerjiye dayanamıyorum. Lazer epilasyon mağduları görüyorum internette, iğneli epilasyon öneriyorlar çoğunlukla ve %100 çözüm olduğunu söylüyorlar. Paramı ve zamanımı boşa çarçur etmek istemiyorum. Siz nasıl bir yol izliyorsunuz merak ediyorum ona göre kliniğinize gelmek istiyorum. NOT: son 1 yıldır düzenli adet görüyorum.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili İrem, öncelikle geçmiş olsun. Sevgili yavrum, epilasyon yöntemi hastalığın adına göre değil kılın rengine göre belirlenir. Yani PCOS hastasına lazer epilasyon da yapılabilir, iğneli epilasyon da. Eğer kıllar koyu renkli ise melanin pigment içeriği iyidir ve lazere iyi cevap verir. Ancak kılların rengi açıksa aracı hücre olan melanin az olduğundan lazer burada iyi seçim olmayacaktır dolayısıyla doğru seçim iğneli epilasyondur. Bazen ince ve siyah renkliler bir arada olur işte bu durumda lazer kullanıp kullanmama kararı çok önemlidir. Çünkü yanlış bir kararda tüyler artış gösterecektir. Bu konuda deneyimli insanların kararları çok önemlidir. Ne zaman istersen gel, bakalım. Biz hem iğneli hem lazer epilasyon uygulamaları yapıyoruz. Sağlık ve sevgiyle kal.

 F. K. Kayseri

Merhaba! Hocam 5-6yıl önce yüzüme lazer işlemi uygulandı favori kısmı için daha yapılan yanlış işlemler ayva tüylerinin artmasına renginin koyulaşmasana sebep oldu şimdi 5-6haftalıj gebeyim gebelik süresince lazer işlemi uygulanır mı ?bu tüylerden kurtulmam mümkün mü?

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Fatma, her kıl lazer epilasyon için uygun olmayabilir. endikasyonu doğru koymak lazım. Gebelikte aslında lazer epilasyon zararlı olmamakla beraber, ben hastalarımla herhangi bir oluşabilecek başka sebeple de olsa bir sıkıntı durumunda polemiğe girmemek için lazer epilasyon yapmıyorum. Senin kıllarını görmek, önce lazere uygun mu değil mi ona karar vermek sonra da gebelik durumuna uygun tedavi alternatifini yaratmak gerek. Kayseri'deysen gel bakalım bir gün. Sevgiyle kal canım, sağlıkla yavrunu kucağına al.

 S. Ç. Sivas

Hocam merhaba, ben cildime uygun güneş kremi pek bulamıyorum. Sürünce cildim iki üç saat sonra tepki veriyor. Yüzümde kızarma, ateşlenme ve sağ alt gözümün altındaki kemik hem ağrıyor hem de o kısım şişiyor. Bir cildiyeciye gittiğimde o ürünü getir burda test yapalım dedi. Ancak ben o ürünleri tepki verdikleri için iade ettiğimden test yaptıramadım. Vücudumun herhangi bir şeye alerjisi yok. Cildimde tepki oluşturan güneş kremleri : dermoskin, bioderma, babe Sun care güneş kremi cildimde tepki oluşturmuyor. Fakat sürünce yüzde kalıntı şeklinde kalıyor. Hocam o ürünler olmadan cildimin neye tepki verdiğini öğrenme şansım yok mu? Hangi ürünün güneş kremini tavsiye edersiniz?

Dr. Sema Karaoğlu: Canım geçmiş olsun. Tüm hastalar gibi sende sihirli bir allerji testi arıyorsun. Bir test yapılsın neye allerjin var söylesin bize. Ama maalesf öyle bir test yok. Yapılan testler de belli antijenler var ama bunlar toplumda ensık allerji yapan maddeler tabi o testler yapılabili. Yama testi diyoruz , o tstte bişey çıkarsa ne ala ama çıkmazsa bu senin allerjin olmadığı anlamına gelmez. Belki sana allerji yapan madde o test içeriğinde yoktur. Dolayısı ile dermatoloğunun önerisi ile hareket et. Sıkıntılarını ona anlat mutlaka bir yol bulacaktır. Sevgiyle kal

 ö. p. ankara

hocam merhaba, ben hem yüzümdeki tüyler için lazer düşünüyorum. hem de yüzümde küçük benler var aldırmak istediğim. 4 ay önce roaccutane tedavim bitti. ne zaman başlamam uygun olur ve iki işlemi aynı anda yaptırabilir miyim? sevgiler.

Dr. Sema Karaoğlu: Geçmiş olsun, sevgili Özge. 6. Ayda gönül rahatlığı ile başlayabilirsin, ikisini aynı anda yaptırabilirsin canım. Sağlıkla kalın Dr Sema Karaoğlu

 z. d. sivas

iyi aksamlar yüz temizliği için size gelmek istiyorum hocam.hastane dışında nasıl gelebilirim?yüzümdeki beyaz inciler baya çoğaldı onların temizlenmesini istiyorum.fiyatı ne olur?şimdiden çok tesekkur ederim

Dr. Sema Karaoğlu: Zeliha hanım merhaba, Bu işlemi lazerle yapıyorum. Ama yine de görmeden bişey diyemem , belki de sadece cilt bakımı ile giderilebilecek birşeydir. Fiat bilgisini o nedenle görmeden veremem. Sağlıkla kalın Dr Sema Karaoğlu

 n. g. kayseri

hocam cildime beyazlatıcı bir bakım. yaptırmak istiyorum siz hangi bakımları uygulamaktasınız lazer(düşünmüyorum) hariç ama karar veremedim eğer fikir verirseniz karar verip hastanız olmak istiyorum saygılarımla

Dr. Sema Karaoğlu: Narin Hanım merhaba, Sitedeki bir sorun yüzünden mailiniz daha yeni ulaştı. Bir gün randevu alıp gelin bakayım, nedir sorununuz, nasıl yardımcı olabiliriz bakalım. Sevgi ve sağlıkla kalın Dr Sema Karaoğlu

 n. g. kayseri

hocam cildime beyazlatıcı bir bakım. yaptırmak istiyorum siz hangi bakımları uygulamaktasınız lazer(düşünmüyorum) hariç ama karar veremedim eğer fikir verirseniz karar verip hastanız olmak istiyorum saygılarımla

Dr. Sema Karaoğlu: Narin hanım merhaba, O kadar çok uygulama varki görmedemn birşey söyleyemem. Kimyasal peeling, mezoterapi, dermapen ilk önerilecek olabilenler tabii ama görmediğim için bunları öneri olarak almayın lütfen. Bir gün muayeneye gelirseniz değerlendiririm,sevgi ve sağlıkla kalın

 n. g. kayseri

hocam cildime beyazlatıcı bir bakım. yaptırmak istiyorum siz hangi bakımları uygulamaktasınız lazer(düşünmüyorum) hariç ama karar veremedim eğer fikir verirseniz karar verip hastanız olmak istiyorum saygılarımla

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Narin, Tabi görmeden biley söylemek doğru değil ama, lazer düşünmüyorsan Cildinin durumuna göre kimyasal peeling veya dermapen veya mezoterapi düşünülebilir Sevgiler canım

 ö. d. ankara

hocam merhaba, akne tedavisinde roaccutane kullanırken alınacak toplam doz, kilo.120 ve kilo.150 mg arasında olması gerekiyor diye biliyorum. bu aralıkta olması yeterli olur değil mi, tedaviye son verilmesi için? yoksa kilo başı 150 mg'ı tamamlamak daha iyi mi sonuç verir? teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Özge total kümülatif doz kilox120 mg Sevgiler

 d. d. ankara

hocam merhaba, 6 aydır roaccutane kullanıyorum, 1 hafta ara verdim tahlil sonucu bir sıkıntı olur mu? teşekkürler, sevgiler.

Dr. Sema Karaoğlu: Sevgili Deniz, Hiçbir sıkıntı olmaz canım Geçmiş olsun Dr Sema Karaoğlu

 c. ç. Ağrı

merhaba hocam ben ağrıda görev yapıyorum burada lazer epilasyon yaptırdım ilk seans sonrası kılcal damar çatlaması oluştu daha öncede yaptırdım sadece seansı tamamlayamadım atandığım için burada devam ettireyim dedim ama bacaklarımda ve göbek bölgemde kılcal damar çatlaması oluştu epilasyonun damarlara zararı var mı burada gittiğim lazer sonrası oluşması tesadüf mü lazerin etkisinden mi oluştu ne yapmam gerekiyor beni rahatsız etti bu durum